Narodowe czytanie
W ramach obchodów Narodowego Czytania uczniowie klas 0-III oraz przedszkolaki w dniu 9 września zebrali się na świeżym powietrzu, gdzie siedząc na trawie, z zainteresowaniem słuchali wiersza o Janie Kochanowskim oraz fraszki Na lipę. Dzieci brały aktywny udział w zabawie, naśladując szumiące na wietrze gałęzie lipy oraz dźwięki pracujących wśród liści pszczół.
Po części plenerowej uczestnicy wrócili do klas, gdzie obejrzeli film o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego. Następnie malowali jego portret oraz wykonywali rysunki liści lipy, odciskając ich fakturę poprzez malowanie na kartkach położonych na prawdziwych liściach.
Dzień upłynął w atmosferze twórczej zabawy i spotkania z polską literaturą.


